Dutlu Yol Dünyanın 7 harikasındanbiri olan Artemis Tapınağı’ndan UNESCO Mirası Efes’e ve ötesine uzanan çokgüzel bir yol.

Yürüyüş ve bisiklet için yılın dört mevsimi yerel halk tarafından kullanılan kentin içinde doğal yürüyüş keyfi yaşatan bir güzergah olarak biliniyor.

Yolun başlangıç yeri Efes Arkeoloji Müzesine yakın. Dutlu yolun başından Efes’e yürümek yaklaşık yarım saatinizi alıyor. Dutlu Yol’un üçüncü kilometresinde ve sol tarafında ise yerel havaalanı olan Selçuk Efes Havaalanı yer alıyor. Türkiye’nin ilk ve tek skydiving yapılanyeri aynı zamanda.Asıl adı Dr. Sabri Yayla Bulvarı olan ama herkesin DUTLU YOL diye bildiği kilometreler boyu uzanan, etrafı sağlı sollu dut ağaçlarıyla çevrelenmiş yol spor yapmak, bisiklete binmek ve yürüyüş yapmak için harika bir atmosfer sunuyor.

Dutlu Yolun bir diğer güzel özelliği ise her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Hıdrellez Şenliği organizasyonunda  lokma tatlısı ikram edilmesi ve eğlenceler düzenlenmesidir.. 5-6 Mayıs tarihlerinde yolunuz bu taraflara düşerse bu renkli eğlenceyi kaçırmamanızı öneririz. Dr. Sabri Yayla Selçuk kentinin ilk belediye başkanı.1942 yılında kent yeni belediye olduğunda seçilen Yayla sadece altı ay kadar başkanlık yapıp 1943 yılında hayata gözlerini yumsa da Dutlu Yol gibi herkes tarafından sevilen bu eserin de sahibi olarak kente çok önemli bir iz bırakmıştır.