Farklı ulusların ve inançların izlerini tasıyan sehrin tarihine tanık olun!

*Eski Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Artemis Tapınağı’na ev sahipliği yapan kent… Artemis Tapınağı döneminin en önemli tapınağıdır.

*Efes, İncil’de adı geçen, Hristiyanlığın İlk Yedi Kilisesi’nden biridir.

*Meryem Ana Evi, 1961 yılında Vatikan tarafından haç yeri ilan edilmiş ve Papa VI. Paul (1967), Papa II. Jean Paul (1979) ve Papa 16. Benedictus (2006) tarafından ziyaret edilmiştir.

Selçuk ilçesi, İzmir’in 74 km. güneyinde, İzmir – Aydın karayolu üzerindedir. 10 km² lik bir alanda, Eski Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olan Artemis Tapınağı, özellikle Hristiyanlar için kutsal olan Meryem Ana Evi, Türkiye’nin en görkemli antik kenti Efes, Hz. İsa’nın havarisi Aziz John’ın mezar ve kilisesi, Yedi Uyuyanlar Mağarası’yla Türk – Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleri olan İsa Bey Camii, Selçuk Kalesi, su kemerleri ve Şirince Köyü’ndeki sivil mimari örneklerini barındıran Selçuk, tarih hazinesi bir ilçedir. Küçük Menderes nehrinin yüzyıllar boyunca alüvyonlarla doldurduğu yörenin, bugün denize ve pırıl pırıl bir kumsala sahip doğal sit alanı olan Pamucak koyuna uzaklığı 8 km.’dir.